5 dôvodov prečo cestovať #bezcestovky

Toto je 5 dôvodov prečo cestovať bez cestovnej kancelárie a tým nielen ušetriť stovky eur, ale aj zažiť z vysnívanej krajiny čo najviac.

1. Je to drahé

Poznáte ľudí, ktorí celý rok šetria na dovolenku, ktorá ich vyjde na dva mesačné platy? A vlastne iba 2 týždne preležali na pláži, kúpili si nejaké suveníry a išli domov. Ale hlavne, že to bolo “all inclusive” 😉

Cestovné kancelárie si nielenže nechajú dobre preplatiť ubytovanie a letenku, ešte si vypýtajú veľké peniaze za poistenie v prípade zrušenia zájazdu, cestovné poistenie (ktoré si hocikde inde založíte za 1/4 cenu ako vám dajú oni pričom CK z toho dostáva od poisťovne ešte aj províziu), atď. V ďalšom článku si spravíme porovnanie dovolenky cez cestovnú kanceláriu a obdobnej dovolenky vo vlastnej réžií.

Takže nenechajte sa oklamať pojmami ako first minute, last minute a all inclusive.

2. Obmedzený program

Zvyčajne je na zájazdoch každý deň presne naplánovaný, a preto aj keby ste chceli na nejakom mieste zostať dlhšie a podrobnejšie ho preskúmať, nemôžete – musíte sa prispôsobiť skupine.

Za ušetrené peniaze na maržu cestovnej kancelárie si môžete radšej požičať auto, čo v dnešnej dobe vôbec nie je drahá záležitosť.

3. All inclusive

Niektorí by “all inclusive” považovali za ťahák a jednu z hlavných požiadaviek na dovolenku, my ho považujeme za značnú nevýhodu.

 

Pretože ak cestujete za poznaním, booknite si hotel iba s raňajkami a obed s večerou vyriešte vždy inou lokálnou reštauráciou a vyskúšajte rôzne chute a jedlá špecifické pre danú krajinu.
Najlepšie je riadiť sa Tripadvisorom, kde si viete zoradiť reštaurácie podľa hodnotení aj podľa ceny a nájsť tak dobrú a chutnú reštauráciu. Tieto reštaurácie väčšinou žijú práve z turistov, ktorí prídu cez Tripadvisor, a preto si nedovolia dať vám zlý servis alebo zlé jedlo.

Napokon určite neprerobíte, ba možno aj ušetríte. Hotely majú predsa veľmi dobre vyrátané, čo ich ten all inclusive stojí a majú to pekne zarátané v cene pobytu.

4. Pripravujete sa o zážitky

Tento bod v podstate súvisí s bodom 2 a 3, keďže za zážitok považujeme aj jedlo (teda my ho považujeme za ten najväčší!) a s obmedzeným programom v CK stihnete väčšinou len tie najznámejšie pamiatky/atrakcie. Je však mnoho miest, ktoré až také známe nie sú a pritom môžu byť tiež zaujímavé. Tu zase prichádza na rad Tripadvisor, kde nájdete must-see miesta danej destinácie spolu s recenziami a fotkami od turistov.

5. Iné destinácie

Cestovné kancelárie zvyčajne ponúkajú stále tie isté destinácie, resp. letoviská. Dopravcovia však lietajú aj na iné miesta, teda najmä nízkonákladovky lietajú aj do málo známych miest, ktoré určite stojí za to spoznať.

Nenechajte si ujsť ďalší článok, v ktorom sme pripravili porovnanie cien identických dovoleniek cez cestovnú kanceláriu a bez cestovnej kancelárie.

Comments are closed.